Czyszczenie laptopów

Czyszczenie laptopów

Najczęstszą przyczyną awarii sprzętu komputerowego jest jego złe chłodzenie. Problem ten głównie dotyczy laptopów czyli komputerów przenośnych. Niedostateczne chłodzenie procesora i karty graficznej powoduje przegrzewanie się ich, oraz, co za tym idzie, pozostałych podzespołów w laptopie. Najbardziej niekorzystne skutki przegrzewania się laptopa odczuwają dyski twarde HDD. Optymalna temperatura dla dysków twardych nie powinna przekraczać 40 stopni C. Procesor oraz karta graficzna potrafią pracować nawet w temperaturze 80 stopni C. Jeśli nie są odpowiednio chłodzone przez układ chłodzący w laptopie, temperatura ta się przenosi również na twardy dysk, który w późniejszym czasie może ulec uszkodzeniu. Nie musimy dodawać, że uszkodzenie dysku twardego HDD może się wiązać z utratą systemu, a co najgorsze z danym na nim, czyli: dokumenty, zdjęcia, filmy itd.

Regularne czyszczenie laptopa, a właściwie czyszczenie układu chłodzącego w laptopie, może znacznie wydłużyć żywotność Twojego laptopa.

Laptopy powinny być poddawane dokładnemu czyszczeniu raz w roku lub co 2 lata, jeśli nie są intensywnie używane.

Jeśli Twój laptop długo się otwiera, wolno pracuje, zawiesza się, resetuje się itp., a do tego jest mocno nagrzany od spodu, a czasami nawet klawiatura, nie zwlekaj i nie czekaj aż padnie twardy dysk. Odwiedź nasz serwis laptopów, a my się nim profesjonalnie zajmiemy.

Zbierający się kurz, osiadający na raszkach (grillu) wentylatora nawarstwia się i tworzy ostatecznie warstwę filcu, jak na zdjęciach poniżej