Wymiana matryc

w laptopach

Wymiana matryc w laptopach

Naprawa laptopów, to również wymiana uszkodzonej matrycy.
Matryca w laptopie to właściwie ekran, na którym wyświetla nam się obraz. Niestety i one ulegają czasem awarii. Uszkodzenie matrycy może być mechaniczne lub elektroniczne:

- mechaniczne uszkodzenie matrycy może nam się objawiać tzw. rozlaniem się, czyli ciemniejsze plamy widoczne przy wyłączonym laptopie lub zanikiem części obrazu przy włączonym laptopie, przebarwienia, pęknięcia itp.
- elektroniczne uszkodzenie matrycy może mieć objawy takie jak: czarny lub biały ekran po włączeniu laptopa, lub też czasem niedoświetlenie ekranu, czyli jest obraz, ale bardzo ciemny i ledwo widoczny.

W przypadku mechanicznego uszkodzenia matrycy sprawa jest jasna, trzeba ją wymienić. W przypadku objawów elektronicznego uszkodzenia matrycy, musimy najpierw wykluczyć uszkodzenie karty graficznej (link do: naprawa grafiki), które może dawać podobne efekty, lub uszkodzenie taśmy łączącej matrycę z płytą główną (uszkodzenie jej często też uwidacznia się mrugającym obrazem, ale nie tylko). W starszych laptopach, gdzie mamy do czynienia z matrycami świetlówkowymi, może również dojść do uszkodzenia inwertera, co daje podobne objawy, jak uszkodzenie elektroniczne matrycy.
Nasz serwis laptopów i komputerów RC2000 posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowania tego typu awarii oraz w wymianach różnego rodzaju matryc, taśm, inwerterów itp. W naszym magazynie posiadamy wiele gotowych matryc. Wymieniamy w bardzo krótkim czasie. Zadzwoń do nas i ustal z nami cenę i czas naprawy. Podaj nazwę i model laptopa, a my postaramy się szybko wycenić, chociaż zdarza się, że u niektórych producentów, ten sam model posiada różne matryce, więc czasami musimy wyjąć uszkodzoną matrycę, żeby dobrać odpowiednią. Dotyczy to głównie starszych laptopów.
Wszystkie osoby z uszkodzoną matrycą powinny udać się do naszego Serwisu Laptopów i Komputerów.