Wymiana gniazd

w laptopach

Wymiana gniazd w laptopie

Naprawa laptopów to również wymiana gniazda zasilania, usb, audio, HDMI.

Uszkodzenie gniazda jest to dość częsta awaria laptopa, a zwłaszcza gniazda zasilania. Nasz serwis laptopów ma z tym do czynienia codziennie. W większości przypadków wymiana polega na całkowitym wyjęciu płyty głównej laptopa, wylutowaniu gniazda (skomplikowana czynność, niezalecana dla amatorów, gdyż łatwo jest uszkodzić płytę główną i elementy na niej). Następnie wlutowujemy nowe gniazdo i składamy laptopa.

Pierwsze symptomy uszkadzającego się gniazda to zwiększający się luz między wtyczką, a gniazdem oraz chwilowe przerwy w ładowaniu baterii, a jeśli bateria jest słaba, wyłączający się laptop. W takim przypadku nie należy zwlekać z wizytą w serwisie, gdyż takie uszkodzenie może z czasem doprowadzić do zwarcia na płycie głównej i ją poważnie uszkodzić. Jeśli laptop „jest martwy” ( w ogóle nie startuje), a wcześniej nie było wymienionych wcześniej symptomów, to jest duże prawdopodobieństwo, że uszkodził nam się zasilacz, a rzadziej, że mamy do czynienia z inną awarią laptopa (najczęściej uszkodzeniem na płycie głównej).

We wszystkich tych przypadkach nasz serwis laptopów jest wstanie szybko pomóc (np. zasilacz wymieniamy od ręki). Nowe gniazda zasilania większości marek laptopów posiadamy w swoim magazynie.